Alpský okruh a Bodamské jazero 12.-16.08.2024

Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Popoludní krátka zastávka pri jazere Misurina, obklopeného vysokými horskými štítmi,

ktoré sa zrkadlia na jeho hladine. Krátky transfer do exkluzívneho strediska Cortina d´Ampezzo, prezývaného aj „kráľovná Dolomitov“.

Prehliadka romantického centra mesta, ležiaceho medzi 3300 m vysokými končiarmi Dolomitov, kde sa v roku 1956 konali Zimné olympijské hry. Možnosť návštevy olympijského štadióna.

Presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

 

2. deň – raňajky, príchod do horského strediska Sasso Pordoi s možnosťou vyviezť sa lanovkou na vrch Sass Pordoi (2950 m).

Z vrcholu sa naskytá nádherný výhľad na okolité viac ako 3000 m vysoké končiare, okrem iných aj na najvyšší vrch Dolomitov, končiar Marmolada (3343 m).

Pokračovanie Veľkou dolomitskou cestou, do hlavného mesta južného Tirolska – Bolzana. Prehliadka historického centra, v ktorom sa stretáva nemecká kultúra
a architektúra s talianskou a vytvárajú tak zaujímavý kolorit na pozadí masívnych vrchov. Možnosť návštevy archeologického múzea, 

kde je vystavený slávny 5000 rokov starý ľadový muž Őtzi, ktorý bol objavený
na rakúsko-talianskych hraniciach. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

 

3. deň – raňajky, transfer do nemeckého mesta Konstanz (Kostnica) - ideálne výletné miesto vďaka jedinečnej polohe pri Bodamskom jazere v blízskosti Švajčiarska a Lichtenštajnska. 

Mesto bolo dejiskom kostnického koncilu, ktorý riešil otázku trojpápežstva a reformy cirkvi, počas ktorého bol odsúdený a následne upálený český kňaz a reformátor Majster Jan Hus.

Prechádzka po zachovalom stredovekom centre mesta, kde sa nachádza
aj Husov dom.  Presun k Rýnskym vodopádom v meste Schaffhausen, ktoré sú najväčším vodopádom v Európe vzhľadom na prietok vody,

vyhliadka, fakultatívne plavba loďou do tesnej blízkosti vodopádu. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

 

4. deň – raňajky, presun na kvetinový ostrov Mainau na Bodamskom jazere s impozantným arborétom. Plavba loďou k hradu Meersburg zo 7. storočia – najstarší hrad na území Nemecka,

prechádzka historickým centrom. Odchod do neďalekého mesta Friedrichshafen, prehliadka centra a prístavu univerzitného mesta,

ktoréje preslávené najmä vďaka Ferdinandovi von Zeppelinovi. Ten v meste založil továreň na vzducholode, návšteva Múzea vzducholodí so zaujímavými technickými expozíciami.

Transfer do hotela v blízkosti Innsbrucku, ubytovanie a nocľah.  

 

5. deň – raňajky, presun do hlavného mesta Tirolska – Innsbrucku. Prehliadka námestia, katedrály, gotickej štvrte, ktorej symbolom je Zlatá strieška, Cisársky palác, renesančný zámok Ambras.

V poludňajších hodinách transfer, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.    

 

CENA za osobu v 2-posteľovej izbe: 515 €   448,05 €

                                                       (First Minute zľava 13 % z cien ubytovania, platná do 01.04.2024)

Cena sa môže zmeniť, aktuálnu cenu preveríme.

 

V cene je zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5 EUR/os./deň,

orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). 

Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/4 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 165 EUR.

Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

ZDIEĽAJTE!